Dekoloryzacja

Koloryzacja często wiąże się z niecierpliwym, lecz radosnym oczekiwaniem na efektowną przemianę. Jej rezultat nie zawsze jest jednak taki, jak tego oczekiwaliśmy. Problem pojawia się szczególnie w przypadku prób samodzielnego farbowania włosów preparatami o silnym i nierzadko szkodliwym dla struktury włosa działaniu. Decydując się na samodzielne malowanie lub rozjaśnianie pasm zazwyczaj skazujemy się na konieczność przeprowadzenia zabiegu zupełnie odwrotnego – dekoloryzacji. Nasi fryzjerzy posiadają odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie, aby przeprowadzić dekoloryzację w sposób całkowicie profesjonalny, gwarantujący najlepsze rezultaty. Czas trwania takich zabiegów uzależniony jest jednak od wielu czynników, które warto poznać zapisując się na wizytę w celu usunięcia niechcianego koloru włosów.

Jak wygląda dekoloryzacja?

Dekoloryzacja polega na usunięciu z włosów sztucznych barwników chemicznych naniesionych podczas profesjonalnego lub samodzielnego farbowania fryzury. Najczęściej dotyczy to kolorów zbyt ciemnych lub z niechcianym rudym odcieniem, chociaż zabieg może obejmować także przyciemnienie włosów zbyt mocno rozjaśnionych. Dekoloryzacja odbywa się na dwa sposoby – w zależności od preferencji klientki oraz kondycji jej włosów. Szybsza metoda jest metodą bardziej szkodliwą dla ich struktury. Odbywa się w oparciu o chemiczny rozjaśniacz, który aplikowany jest na włosy w odpowiednim stężeniu składników aktywnych. Nierzadko zabieg musi być powtarzany. Ma to na celu osiągnięcie pożądanego rezultatu przy zminimalizowaniu ryzyka uszkodzeń włosów. Drugi, bardziej pracochłonny, lecz delikatniejszy sposób dekoloryzacji to zabieg z wykorzystaniem specjalnych preparatów nazywanych ściągaczami koloru. Produkty tego typu pozwalają na stopniowe usunięcie pigmentów z włosa bez nadmiernego uszkadzania jego struktury.

Od czego zależy efekt dekoloryzacji?

Dekoloryzacja może być jednym, krótkotrwałym zabiegiem lub całą serią zabiegów, ciągnących się finalnie nawet przez kilka miesięcy. Wszystko uzależnione jest od naturalnego koloru włosa, jego kondycji, poziomu odbarwienia oraz oczekiwań klientki. Ciemne kosmyki są znacznie bardziej wymagające niż kosmyki rude czy jasnobrązowe. Nasi fryzjerzy nie ignorują również stanu włosów, ponieważ ich zadaniem jest nie tylko przywrócenie klientce oczekiwanego koloru fryzury, ale także dopilnowanie, aby prezentowała się ona zdrowo i nie uległa nadmiernemu uszkodzeniu. Z tego powodu nasi specjaliści mogą zalecić konkretną metodę dekoloryzacji, odłożenie jej w czasie lub wykonanie dodatkowych zabiegów wzmacniających i odżywiających strukturę włosa. Pomiędzy poszczególnymi zabiegami rozjaśniania konieczne może okazać się także ponowne zaaplikowanie farby koloryzującej, jednak klientka nie musi obawiać się kolejnej koloryzacji, ponieważ stosowane przez naszą kardę preparaty zawierają substancje pielęgnujące i doskonale dbają o zachowanie zdrowego wyglądu oraz wigoru włosów. Do zabiegu dekoloryzacji zachęcamy zatem każdą osobę, która z jakichkolwiek przyczyn nie jest w pełni zadowolona z nowego koloru swojej fryzury.