Strzyżenie dzieci – fryzjerstwo dziecięce z pasją i cierpliwością

Pierwsze strzyżenie to duże przeżycie zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Niektóre maluchy boją się fryzjera niemal tak samo, jak dentysty. Inne są natomiast bardzo niecierpliwe, wobec czego trudno jest im usiedzieć w jednym miejscu na tyle długo, aby obciąć włosy równo i estetycznie. Naszym zadaniem jest rozwiązanie obu tych problemów poprzez posturę pełną wyrozumiałości i cierpliwości. Personel naszego salonu budują fryzjerzy o przyjaznym nastawieniu i doskonałym podejściu do dzieci. Zachęcamy zatem do rezerwacji strzyżenia dziecięcego rodziców nawet najbardziej wymagających maluszków.

Jak przebiega usługa strzyżenia dzieci w naszym salonie?

Strzyżenie dzieci rozpoczynamy zawsze od stworzenia atmosfery przyjaźni i wzajemnego zaufania. Rozmawiamy nie tylko z rodzicem, ale i z zapisanym na wizytę maluszkiem, aby nigdy nie czuł się ignorowany czy zaniedbywany. Wspólnie ustalamy, jaka fryzura będzie dla niego najlepsza zarówno pod kątem praktyczności, jak i wyglądu. W trakcie rozmowy staramy się nawiązać z dzieckiem jak najbliższe relacje, pytając o jego zainteresowania, ulubione książki, bajki czy sporty. Wszystko to ma na celu stworzenie strefy komfortu, w której maluch zapomni o strachu, stresie czy aktywnościach, które wolałby wykonywać w trakcie strzyżenia.

Przed rozpoczęciem strzyżenia dziecko usadzane jest na specjalnym fotelu. Oferujemy maluchom różnego typu zabawki i książeczki, które odciągają ich uwagę i pozwalają fryzjerowi na spokojną pracę. Rodzic pozostaje w zasięgu wzroku dziecka, aby wzmocnić jego pewność siebie i swobodę. Dzięki nałożeniu na ramiona peleryny ochronnej zabezpieczamy małego klienta przed dyskomfortem związanym z opadającymi na skórę włosami. Fryzura jest również uprzednio delikatnie zwilżana przy pomocy przyjemnie pachnących preparatów. Strzyżenie dzieci przebiega sprawnie, lecz niespiesznie, co gwarantuje maluchom pełne bezpieczeństwo zabiegu.

Dlaczego warto zdecydować się na strzyżenie dzieci w naszym salonie?

Profesjonalnie obcięte włosy to gwarancja doskonałego wyglądu. Nawet podczas pracy z najmłodszymi klientami staramy się tworzyć fryzury dobrane do kształtu twarzy oraz uwzględniające indywidualne cechy kosmyków. Dzięki temu włoski ładnie się układają i stają się bardziej praktyczne na co dzień. Po strzyżeniu fryzura nabiera objętości i zdrowego wyglądu. Pozbywamy się zniszczonych, rozdwojonych końcówek i wzmacniamy delikatne z natury pasma włosów. Jest to szczególnie istotne w przypadku małych dziewczynek, którym często zapuszczamy bardzo długie fryzury. Pozytywne usposobienie oraz umiejętność stworzenia przyjaznej więzi pomiędzy naszymi fryzjerami a młodymi klientami stanowi również gwarancję, że wizyta w salonie nie będzie dla dziecka przeżyciem przykrym lub nieprzyjemnym. Staramy się przełamywać dziecięcą niechęć do strzyżenia oraz lęki, które stanowiły do tej pory przeszkodę w wykonaniu profesjonalnej fryzury. Zachęcamy do rezerwacji usługi strzyżenia dziecięcego zarówno naszych stałych, jak i nowych klientów.